top of page

Fitness tipy a rady

Připoj se k mému týmu!

Cvičení s volnou váhou nebo na stroji?

Cvičení s volnou váhou má nespočet benefitů. Samozřejmě stroje májí také své klady, takže co je lepší? 

Jde pouze o to, čemu dáte přednost z hlediska vašich cílů. Pokud chcete budovat komplexnost, při cvičení zapojit co nejvíce svalů a posouvat rozvoj síly, pak zvolte volné váhy. Zároveň bude vyšší i metabolická odpověď na trénink a tedy spálíte více kalorií a tedy i tuku. Jestliže se potřebujete soustředit již na detaily a svaly zapojovat zejména izolovaněji nebo jste začátečník, poohlédněte se po stroji. Ideální je samozřejmě kombinace. Začněte těžšími a komplexnějšími cviky s volnou váhou a v druhé části tréninku se přesuňte ke strojům, které vám poskytnou zacílení na konkrétní svalové skupiny. 

Cvičení
Outdoor Fitness

Běh vs. Posilovna

Zastánci běhu vs. zastánci posilovny, aneb jdou tyhle dvě aktivity dohromady nebo proti sobě? 

Prvně je důležité si říci, co je vaším cílem a zda jedna či druhá aktivita nepůjde proti tomu. Pokud je ale vaším cílem například zhubnout, rozhodně je ideální tyto dvě aktivity kombinovat. Možná si říkáte, že běháním spálím více kalorií a tedy shodím více tuku. Pravdou však je, že tělo při běhu pálí také svalovou hmotu. 

Více se dočtete po přihlášení v sekci Blog...

Jídlo před spánkem?

Kdy zařadit poslední jídlo před spánkem je hodně diskutované téma. Jíst naposledy v 18h večer, jinak nezhubnu nebo je to jedno? 

Pravdou je, že je to jedno. Ne tedy úplně, ale v základním měřítku ano. Důležitý je váš celkový energetický příjem za den, za týden, za měsíc, který v případě diety by měl být deficitní oproti vašemu energetickému výdeji. Samozřejmostí je i správné nastavení makroživin a v samotném závěru pak i mikroživin.

A kdy tedy jíst naposledy? Je to velmi individuální záležitost, která se odvíjí například  od toho, zda jedinec trénuje večer. 

Takovým ideálem je však zhruba 1-2 hodiny před spánkem již nejíst. Ne však ani tak z pohledu diety samotné, nýbrž z pohledu kvalitního spánku a tedy dobré regenerace, aby tělo již nebylo tolik zatíženo trávením jídla a byla lepší produkce růstového hormonu, ke které dochází krátce po usnutí. Růstový hormon je zodpovědný za spoustu tělesných dějů, které jsou zodpovědné za naše zdraví. Mimo jiné i regulaci tuků, protože brání jeho hromadění. Kvalitní spánek je proto velmi důležitý a poslední jídlo ho může značně negativně ovlivnit a tedy zmařit vaši snahu zhubnout.

Sdílení potravin
IMG_1029.JPG
bottom of page